Prosinec 2008

Líbí se vám Narnie?

31. prosince 2008 v 19:16
Líbí se vám film Letopisy Narnie? Mě moc! Hlasujte v anketě(Klikněte na název)


Lev Aslan

31. prosince 2008 v 18:15
Kapitola 1.
Lev Aslan je v hodně článcích a knihách popisován jako Bájný lev Aslan. V prvním díle se všichni Narniani se na Aslana moc těšily. Pan bobr tehdy řekl ,,Aslan se k nám vrací", a děti podle C.S.Lewise obklopil krásný pocit... A Aslan potom zachránil Edmunda ze spárů čarodejnice. Podle prastarých pravidel byl Edmund zrádce a tak měl zemřít na kameném stole. To Aslan znovu zachránil Edmunda... Obětoval se místo něho... Zlá čarodejnice tedy místo Eda zavraždíla Aslana. Díky prastaré magii kamený stůl, na kterém ležel Aslan pukl a Aslan zmizela pak se zase oběvil, živý a zdravý, v plné síle. Pak zabil bílou čarodejnici. Po té, co děti korunoval na hradě opět odešel z Narnie...

DVD

31. prosince 2008 v 17:52
Máte alespoň jeden díl filmu Letopisy Narnie na DVD? Pokud ne, tak to vůbec nevadí! Myslím, že narnii budou brzy dávat v televizi:-))) Hlasujte v anketě (Klikněte na název)

Myšák :-)

31. prosince 2008 v 17:40
Líbí se vám myšák Rípčíp?

Mě moc
Hlasujte v anketě (klikněte na název)

The call

31. prosince 2008 v 17:28
Regina Spektor-The Call (Poslední písnička v Princi Kaspianovi)

It started out as a feeling
Which then grew into a hope
Which then turned into a quiet thought
Which then turned into a quiet word

And then that word grew louder and louder
Til it was a battle cry

I´ll come back
When you call me
No need to say goodbye

Just because everything´s changing
Doesn´t mean it´s never
Been this way before

All you can do is try to know
Who your friends are
As you head off to the war

Pick a star on the dark horizon
And follow the light

You´ll come back
When it´s over
No need to say good bye

You´ll come back
When it´s over
No need to say good bye..

Now we´re back to the beginning
It´s just a feeling and no one knows yet
But just because they can´t feel it too
Doesn´t mean that you have to forget

Let your memories grow stronger and stronger
Til they´re before your eyes

You´ll come back
When they call you
No need to say good bye

You´ll come back
When they call you
No need to say good bye..

Moc krásná písnička, můžete si jí stáhnout na www.mp3s.nadruhou.net/56135-regina-spektor-the-call-2856


Letopisy narnie 2

31. prosince 2008 v 13:18
Druhé pokračování fantasy pohádky navazuje na první díl Letopisy Narnie: Lev, čarodejnice a skříň. Skříň je pryč...Bílá čarodějnice je mrtvá...a Aslana už přes tisíc let nikdo neviděl. Petr, Zuzana, Edmund a Lucinka jsou vtaženi zpátky do Narnie...
...která se ale od té, kterou poznali, velice liší. Po bojištích obcházejí noví nepřátelé a narnijská stvoření se ocitají na pokraji vyhubení. Rok po událostech z filmu Lev, čarodějnice a skříň se bývalí králové a královny Narnie ocitají v tajemné říši znovu a zjišťují, že zde uplynulo přes 1300 let. Během jejich nepřítomnosti se stal zlatý věk Narnie pouze legendou. Kouzelná mluvící zvířata jsou pro Telmaríny, lidskou rasu, vedenou nemilosrdným králem Mirazem, jen pohádkami. Čtvero sourozenců bylo do Narnie přivoláno Kaspianem, mladým dědicem telmarínského trůnu, který bojuje se svým zlým strýcem Mirazem. S pomocí udatného trpaslíka Dýnila, odvážného mluvícího myšáka Rípčípa a podezřelého černého trpaslíka Nikabrika se vydávají na podivuhodnou cestu za záchranou magie v zemi a nastolením míru.

Kdo byl větší nepřítel?

30. prosince 2008 v 21:07Kdo myslíte, že byl větší nepřítel z těch, proti komu bojovali v narnii sourozenci? Miraz, nebo bílá čarodejnice? Hlasujte v anketě!

Kdo dostal nejkrásnější dárek?

30. prosince 2008 v 19:56
Kdo myslíte, že v prvním díle letopisů narnie dostal od santy nejlepší dárek? Hlasujte v anketě!

Koho máte nejradši?

30. prosince 2008 v 19:35
Koho máte nejraději? Já asi Lucinku:-))) Hlasujte v anketě


Ben Barnes-životopis

30. prosince 2008 v 15:10


Datum narození: 20.08.1981
Místo narození: Londýn, Velká Británie
Znamení: Lev
Zahrál si v TV filmu Split Decision. Koncem roku 2007 vychází další dva jeho filmy: Bigga Than Ben a Stardust. Kvůli roli prince Kaspiana v Letopisech Narnie zanechal své divadlní role ve hře The History Boys .

William Moseley-životopis

30. prosince 2008 v 15:07
Datum narození: 27.04.1987
Místo narození: Anglie
Znamení: Býk
Životopis:
William Moseley je synem anglického kameramana Petera Moseleyho. Jeho celovečerním hereckým debutem se stal film Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (režie Andrew Adamson). Vedoucí castingu Pippa Hall si jej poprvé všimla během hledání hereckého obsazení televizního filmu Cider with Rosie. Tehdy roli nedostal, avšak Hall na jeho herecký talent nezapomněla a o pět let později mu nabídla roli Petra v Letopisech Narnie.V roce 2002 si zahrál v televizním filmu Goodbye, Mr. Chips.A jak se vyjádřil William k filmu Letopisy Narnie?"Jednoduše řečeno - když Petr prochází tou skříní, je ještě chlapec.Když z ní nakonci vyleze zpět, je to muž.A když se ohlédnu zpět, uvědomuji si, že podobná proměna potkala během natáčení tohoto filmu i mě!"

Anna Poppewell-životopis

30. prosince 2008 v 15:03

Datum narození: 16.12.1988
Místo narození: Londýn, Anglie
Znamení: Střelec
Anna Popplewell si zahrála v celosvětově úspěšném dramatu Dívka s perlou. Debutovala již v roce 1998 v televizní adaptaci románu Frenchman's Creek. Objevila se také ve filmech The Little Vampire, S tebou i bez tebe, Mansfieldské sídlo a Prďoši. Mezi její další televizní role patří Dirty Tricks, Love in A Cold Climate a Daniel Deronda. Anna je nejstarší ze tří sourozenců, z nichž všichni docházeli do sobotní školy herectví. Její sestra Lulu se nedávno objevila ve filmu Láska nebeská a bratr Freddie obsadil roli Michaela Darlinga v předloňské adaptaci knihy Peter Pan v režii P.J. Hogana.Roku 2005 se objevila jako Zuzana ve filmovém zpracování knihy slavného C. S. Lewise: Letopisy Narnie, Lev, čarodějnice a skříň.

Skandar Keynes-životopis

30. prosince 2008 v 15:00
Datum narození: 5. 9. 1991
Místo narození: Londýn, Anglie
Znamení: Panna
Životopis: Skandar Keynes načal svou profesionální hereckou kariéru ve hře Macbeth, kterou sehrál s Royal Shakespeare Company pro britskou televizi Channel 4. Roli získal pouhých několik měsíců poté, co se zapsal na divadelní školu v Islingtonu. Ihned po prvotním úspěchu následovala další televizní role - tentokrát si zahrál opuštěné dítě v dokumentárním dramatu Jonathana Meadea The Victorians. O několik měsíců později se objevil na divadelním pódiu v pantomimické adaptaci klasické pohádky Popelka. V roce 2001 si zahrál malého Enzoa Ferrariho v životopisném snímku Enzo Ferrari.Roku 2005 se objevil jako malý Edmund ve filmovém zpracování knihy slavného C. S. Lewise, Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Režie se ujal Andrew Adamson. Film vypráví příběh čtyřech sourozenců, kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle starého profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. "Upřímně řečeno, mám opravdu tu nejlepší roli," říká mladý herec se svým typickým humorem. "Samozřejmě se mi hodně podobá. Je to tyran rodiny, což jsem i ve skutečnosti, a také dokáže lehce podlehnout pokušení. Edmund je černá ovce rodiny a pořád si utahuje z Lucinky (Georgii Henley). Nakonec se ale díky dobrodružství, které zažije v Narnii, změní v lepšího člověka. V jeho osobnosti dojde k velmi podstatným změnám, díky nimž si začne svých blízkých vážit.", dodává Skandar Keynes.

Georgie Henley-životopis

30. prosince 2008 v 14:54
Datum narození: 9.07.1995
Místo narození: Ilkey, Anglie
Znamení: Rak
Životopis: Georgie Henley se narodila jako Georgia Laura Henley ve městě Ilkley, které leží na severu Anglie a chodila do místního hereckého kroužku Upstagers.Roku 2005 si zažila svůj herecký debut, když se objevila v roli Lucinky ve filmovém zpracování knihy slavného C. S. Lewise, Letopiy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Režie se ujal Andrew Adamson. Film vypráví příběh čtyřech sourozenců, kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle starého profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. "Lucinka se mi v mnoha věcech podobá, takže bylo docela snadné do té role vklouznout," říká malá herečka.

Letopisy Narnie

30. prosince 2008 v 14:49
Obyčejná hra na schovávanou vedla k největšímu objevu jejich života! Lucinka Pevensieová a její sourozenci prošli starou zaprášenou skříní a objevili magickou zemi Narnii. A tam začalo jejich dobrodružství. Petr, Zuzana a Lucinka museli bojovat za záchranu svého bratra Edmunda ze spárů bílé čarodejnice. S pomocí laskavých obyvatel narnie děti našly bájného lva Aslana, který byl jejich jedinou nadějína vítěztví nad zlou čarodejnicí.